обр. мист. 5 кл.

21. 10. 2021 р.

Акварель - прозора фарба, що легко розчиняється водою.
Прозора і легка акварель
ідеально передає далекі обрії, мінливість неба  у різні пори року, все, що пов'язане з водою. Потрібно лише зволожити папір і нанести на нього зображення, поки він ще вологий. Такий прийом у роботі називають технікою "по-вологому". Проте акварельні фарби використовують і для відтворення об'єктів на передньому плані, коли важливо передати об'єм, нюанси світла та тіні. найрізноманітніші відтінки та деталі. У таких випадках художники застосовують техніку "по-сухому": розчинена, за допомогою води, акварель легко лягає і на сухий папір. У такій техніці мазки пензлем здатні передати найскладнішу натуру.



20.10.2021 р.

Графіка. Засоби художньої виразності графіки. Вплив освітлення на виявлення об'єму форми. Замальовка дерева за уявою.

У графіці лінія є одним із основних виражальних засобів.Товщина і насиченість ліній відіграє велику роль у передаванні характерних особливостей форми об'єкта зображення, надає малюнку особливої виразності. Крім лінійного малюнка, в графіці широко застосовується малюнок тональний, до якого належать штрих, крапка, пляма. За допомогою штриха художник-графік передає найдрібніші нюанси об'ємної форми, відтворює світло, тінь. напівтінь. штрих може мати різну спрямованість, густоту, динамічну виразність. За рахунок різної щільності та розміру крапок майстер-графік здатний відтворити багатообраззя форм та глибини простору.  За допомогою плями можна ідеально передати не лише деталі, а й усю форму об'єкта зображення.

Силует- контурний малюнок або вирізане зображення, заповнене одним тоном.

Одним з аспектів творчості Т. Г. Шевченка(художник-живописець, графік) є виконання офортів. Офорт (з фр.-міцна вода; азотна кислота)- різновид гравюри, на металі, котрий дозволяє отримувати вібитки з друкарських форм, попередньо оброблених кислотами.

 

Графічну роботу "Дерево" виконати за етапами:

1. Намічаємо лінію горизонту.

2. Відповідно до формату аркуша паперу обираємо і промальовуємо габаритні розміри об'єкта зображення.

3. Визначаємо пропорційні відношення між розмірами  стовбура та крони дерева.

4. Виконуємо малюнок контуром із врахуванням деталей на передньому плані.

5. Аналіз завершеного варіанту роботи (Використання штриха для відтворення об'єму з допомогою світла, тіні та напівтіні).


                    

 


 Бажаю успіхів!


29.12.2021р.

Розвиток навичок  декорування під час виконання роботи "Ялинкова прикраса"

Одним із символів свята, що наближається,  є новорічна іграшка, яка має свою, надзвичайно цікаву історію. Ще в кінці середніх віків жителі європейських країн почали прикрашати власні будинки до Нового року. 

По-справжньому модним стало прикрашати дерева в першій половині XVІ століття. Тоді на ялинці були "вифлеємська зірка", на маківці - "яблука" (сьогодні це кулі), що уособлювали біблійний "заборонений плід", палаючі свічки ( сьогодні це всіляки електрогірлянди). А в середині століття на гілки новорічного дерева обов'язково вішали фігурки з вафель - як праобраз прісних хлібців, які вживалися при обряді причастя. До описаних предметів згодом додалися горіхи, солодощі та фрукти. З другої половини  XVІІІ століття ялинкові прикраси стають більш ошатними: паперові квіти, позолочені ялинкові шишки і порожні яєчні шкарлупки, а ще - фігурки з карбованої латуні - феї, ангели та ін. Срібні зірочки, квіти, а також серпантин з'явилися в XVІІІ столітті.

А в 1848 році, в містечку Лауш в Тюрінгії, були створені перші ялинкові кулі. Їх виготовляли з кольорового або прозорого скла, покривали зсередини шаром свинцю, а ззовні прикрашали блискітками. З кожним роком придумували все нові види "дизайну", як би сказали сьогодні. різдвяних кульок. Майстри могли видувати практично все, що завгодно: не тільки кулі, а й виноградні грона, птахів, рибок, фігурки Санта-Клауса, глечики та амфори. Іграшки розфарбовували срібним  і золоттим пилом.

В основі будь-якої форми лежать геометричні фігури. Спробуйте визначити, з яких геометричних фігур можуть складатися ялинкові прикраси.

Завдання: 1. За обраним шаблоном (який ви обрали) виготовте об'ємну фігуру;

                  2. До готового виробу приклейте нитку. 

                  3. Декоруйте його за допомогою різноколірних деталей з урахуванням контрастного поєднання кольорів.





Бажаю успіхів!


29.05. 2022 р.

 Ілюстрація. Відтворення сюжету та настрою літературного твору в ілюстративній композиції за його мотивами

На тлі важливих історичних подій розгортаються сюжети багатьох літературних творів, головними персонажами яких є видатні діячі або звичайні люди, котрі у буреломний час проявили себе як герої. Допоможе читачеві уявити образ літературного героя ілюстрація - зображення, яку наочно пояснює або доповнює друкований текст. 

В українському образотворчому мистецтві нерідко зображують козаків - народних борців за справедливість та проти іноземних поневолювачів (І. Рєпін. Запоріжці пишуть листа турецькому султану).


Розгляньте ілюстрацію до повісті "Тарас Бульба", створену сучасним художником С. Овчаренко


У літературних, живописних, графічних творах часто зображується кінь - вірний бойовий побратим козака. Зверніть увагу на вигляд коня в русі.

Ілюстрації, виконані в техніці гравюри, часто використовуються для зображення героїчних постатей, військових подій. Адже вони надзвичайно виразні через котраст білого і чорного, чіткі штрихи.


 


             Бажаю успіхів у творчості!


 02. 01. 2023 р.

Пропорційна будова людини. Рух. Зображення в об’ємі.

 Пластичне відтворення людини в русі. «Лижник»

 За допомогою різних прийомів ліплення, вирізьблювання та висікання скульптори передають особливості об'ємної форми, будову тіла людей і тварин, відтворюють за допомогою пластичних засобів рух, надають зображенням духовного змісту, передаючи різний настрій та найглибші переживання.
При створенні образу людини необхідно пам'ятати про особливості пропорційної її будови, помічати характерність положення всіх частин людського тіла під час руху.
  






 Зліпіть з пластиліну фігуру спортсмена, наприклад, лижника.

Бажаю успіху! 


26.10.2023 р.

"Сучасний вітраж"

Мистецтво вітражу відоме з досить давніх часів. Воно пов'язане з християнською релігією. Одні з перших вітражів виконували в храмах із надзвичайно тонких пластин і прозорих пластин каменю, які добирали таким чином, щоб отримати гарний орнамент. Але створювати з кольорового і розписаного скла монументальні композиції та прикрашати ними вікна стали лише за доби середньовіччя. Центральною деталлю середньовічної архітектури стає вікно, і не простоо вікно, а вікно-вітраж. 

Вітраж -- це твір монументального мистецтва, орнаментальна або сюжетна композиція зі скла чи інших матеріалів у вигляді  контурного обрамлення.

Вітраж використовується в архітектурі для освітлення приміщень і декорування віконних та дверних отворів культових, громадських, житлових споруд.Декоративне призначення вітражу диктує художнику, який його створює певні вимоги, серед яких: виразність, що досягається за рахунок стилізації всіх елементів зображення.  Для художника, який виконує зображення стилізованого характеру, надзвичайно важливо уміти поєднувати контрастні кольори. Контраст кольорів визначають за принципами: "світлий-темний", "теплий-холодний", "легкий-важкий". Виразність контрасту колірних поєднань збільшується, якщо два основні світлі кольори композиції розділяє чорна лінія, й ,навпаки, два темні кольори можна розділити білою лінією.

Завдання: Виконати роботу за наступним планом:

1. Зобрази на аркуші паперу квадрат розміром 15 на 15 см.

2. У ньому виконай абстрактну композицію "Сучасний вітраж", використовуючи прямі, хвилясті, ламані лінії та кола.

3. В площині квадрата спочатку проведи довільно чотири прямі лінії.

4. В площинах, що утворилися, так само довільно проведи чотири хвилясті лінії.

5. За власним вибором, у площинах, які утворилися, проведи чотири ламані лвінії. Урівноваж композицію, зобразивши чотири однакові за розміром кола в новоутворених площинах (кола не повинні торкатися жодної з ліній).

6. Наступним етапом роботи є вирішення у кольорі отриманої композиції (під час цього етапу роботи фарбуємо площини контрастними кольорами).

7.Заверши роботу наведенням обрису квадрата та утворених різноколірних частин чорним фломастером.

(ст. 24-25 альбома-посібника)


Бажаю успіхів у творчості! 

 



 

     

 

               





 

Немає коментарів:

Дописати коментар